Msze święte:
niedziele i święta: 730, 930, 1130
dni powszednie: 700, okresowo: 1700 /1800
 

Aktualności

Najkrótszy program gospodarczy

archiwum :8 luty 2015

Myślałem, że z tej okazji posypią się wspomnieniowe i analityczne publikacje, że autorytety naukowe i moralne będą nad tym dyskutowały i dochodziły do zbawiennych konkluzji – a tu cisza, przerywana jak nie złorzeczeniami przeciwko złemu ruskiemu czekiście Putinowi, jak nie propozycjami wysłania na Ukrainę naszej niezwyciężonej armii, to sporami o to, czy obóz w Oświęcimiu wyzwolili Ukraińcy, czy Rosjanie. Chodzi mi oczywiście o zmianę ustroju, a ściślej – o zlikwidowanie w naszym nieszczęśliwym kraju ustroju socjalistycznego, która nastąpiła 1 stycznia 1989 roku, a więc na ponad miesiąc przed rozpoczęciem widowiska telewizyjnego pod tytułem „Obrady okrągłego stołu”, autorstwa generała Czesława Kiszczaka, który zatrudnił przy nim statystów z opozycji, między innymi legendarnego Zbigniewa Bujaka i niemniej legendarnego Władysława Frasyniuka. Dzisiaj obydwaj się nadymają, ale ciekawe, czy tempore criminis zdawali sobie sprawę, że stary razwiedczyk traktuje ich instrumentalnie, czy też myśleli, że to wszystko naprawdę? Zmiana ustroju, a ściślej – likwidacja ustroju socjalistycznego nastąpiła w Polsce za sprawą Mieczysława Wilczka, który w październiku 1988 roku podsunął Sejmowi ustawę o działalności gospodarczej. Weszła ona w życie 1 stycznia 1989 roku, zmieniając ustrój gospodarczy „bez wiedzy i zgody” legendarnych, którym się wydawało, że oni ten ustrój dopiero zmienia przy tych swoich okrągłostołowych „podstolikach”.

"Kościół zdradził Jana Pawła II"

archiwum :2 luty 2015

Kościół zdradził Jana Pawła II, bo praktyka duszpasterska dotycząca małżeństwa i rodziny nie poszła za głosem papieża, a nawet nie zapoznała się z jego nauczaniem – stwierdza w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser.

Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Biotycznych uważa, że we współczesnym świecie, głównie za sprawą mediów, wszystkie relacje osobowe zostały zerotyzowane. Z tekstów teoretyków gender wynika, iż "światem rządzi satysfakcja seksualna, a człowiek istnieje dla orgazmu" – zauważa arcybiskup warszawsko-praski. Ocenia też, że przyszłością Kościoła są niewątpliwie świeccy - odważni świadkowie wiary.

Życzenia Świąteczne: Bożonarodzeniowe 2014 i Noworczne

archiwum :24 grudzień 2014

Niech niezwykła moc Wigilijnego Wieczoru

Przyniesie spokój i radość.

Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje

pomyślnością i szczęściem.

 

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia !

Błogosławieństwa Bożej Dzieciny !

Opieki Świętej Bożej Rodzicielki !!!

Życzy:

Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

Rekolekcje Adwentowe 2014

archiwum :9 grudzień 2014

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2014 par. Kłodnica Dolna

11.12 - CZWARTEK    R o z p o c z ę c i e

g. 1700 – Msza św. z nauką ogólną

"Reforma" małżeństwa i rodziny?

archiwum :30 listopad 2014

W historii religii świata jest wielkim problemem z jednej strony konieczność dokonywania pewnych zmian odpowiednich do danej epoki, a z drugiej strony utrzymania istotnej tożsamości. Najczęściej występowały tu dwa procesy: albo religia z wiekami kostniała w swych formach, np. w Egipcie w epoce rzymskiej używano w liturgii języka tak starego, że tylko garstka kapłanów go rozumiała, albo ulegała ona tak głębokim przemianom, że popadała w synkretyzm lub w ogóle się rozpadała, jak religia rzymska.

Wedle zasady dialogu...

archiwum :10 listopad 2014

Na obraz Boży go stworzył (Rdz 1,27)

Święto Odzyskania Niepodległości, przeżywane w pełni odniesień historycznych i zadań współczesnych, nakazuje nam spojrzeć głębiej na elementarne zasady, które budują społeczną więź, stabilizują pokój między różnymi grupami społecznymi, a także zabezpieczają miejsce dla każdego z obywateli. Porównujemy tę atmosferę do tej z roku 1918 i lat następnych, a równocześnie próbujemy rozeznać zadania współczesne, które realizujemy według zdobytej wiedzy i zaangażowania w budowanie współczesności.

Antykatolicka koncepcja małżeństwa według Marcina Lutra

archiwum :10 listopad 2014

W kontekście obrad synodu biskupów w Rzymie na temat małżeństwa i rodziny warto przywołać protestancką koncepcję małżeństwa Marcina Lutra, co pozwoli głębiej uchwycić istotę zaistniałej problematyki.

Źródłem ostatecznej i wiecznej prawdy jest Bóg objawiony jako Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, będący jednym Bogiem przez jedno Bóstwo i zarazem Trójosobowym. Ten Pan Bóg jest Stwórcą wszechświata, a także małżeństwa jako związku jednego mężczyzny z jedną kobietą. Kluczową więc kwestią dla właściwego zrozumienia genezy, natury, właściwości, dóbr i celowości małżeństwa i rodziny jest w nauce Urzędu Nauczycielskiego Kościoła Chrystusowego niezmienna prawda o ich absolutnie doskonałym Kreatorze istniejącym jako odwieczna tożsamość m.in. Prawdy, Miłości, Prawa, Sprawiedliwości, Miłosierdzia i Świętości. By zrozumieć protestanckie myślenie o małżeństwie, należy zapytać, jak Marcin Luter jako inicjator reformacji pojmuje Boga.

Prawda jest w Bogu i krzyżu

archiwum :6 listopad 2014

Wypowiedź JE ks. bp. Kazimierza Ryczana z Kielc dotycząca spotu reklamowego Platformy Obywatelskiej

Wszelkie próby nawet te zakamuflowane nie zmienią podejścia Polaków do wartości i tradycji chrześcijańskiej, z której wyrasta nasz Naród. Wszyscy, którzy usiłują zlekceważyć krzyż, nie reprezentują Polski i Polaków. Obraz Polski jest zgoła odmienny od tego, który reklamują. To, co pokazuje spot wyborczy Platformy Obywatelskiej, gdzie próbuje się grać krzyżem, czy spot, który ma promować Polskę bez krzyża na Giewoncie, nie przedstawia naszej Polski, ale Polskę ideologicznych przewidzeń realizowanych za unijne pieniądze.

Zdrada małżeńska

archiwum :6 listopad 2014

Jedność małżeństwa jest znakiem jedności Chrystusa z Kościołem. Dlatego dążmy do niej. Trzymajmy się jej.

Słowo zdrada jest w ogóle słowem dzisiaj bardzo nielubianym przez ludzi, którzy odchodzą od pierwotnej miłości i pierwotnych zobowiązań.

Znajdują wtedy całą masę rozmaitych wytłumaczeń. Zwalają winę na innych. Oni, oczywiście, nie są winni. I rzeczywiście uważam, że słowem „zdrada” nie należy szafować zbyt łatwo, bo to słowo u nas kojarzy się bardzo źle. Co to jest zdrada? Odejście, dla takich czy innych powodów, od obietnicy, że się będzie wiernym określonym ideałom, które się uznało i przyjęło.

A co po spowiedzi?

archiwum :4 listopad 2014

Niektórzy sądzą, że wyznanie grzechów przed kapłanem to zasadniczy element pojednania z Bogiem. Najczęściej traktowane jest przy tym jako przykry i bolesny obowiązek. Z chwilą opuszczenia kratek konfesjonału „mamy święty spokój do najbliższych świąt”. Tymczasem sakrament pojednania nie kończy się z chwilą opuszczenia konfesjonału. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że dopiero wtedy się zaczyna.

  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 of 19