Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.02.2021r.

7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.02.2021 R.

1. Z wielkim uznaniem i wdzięcznością zwracam się do Parafian, którzy zgromadzili się w kościele na wspólnej modlitwie, jako alternatywie dla odwołanej w tym roku wizyty duszpasterskiej. Wspólnie przeżywana w minionym tygodniu Eucharystia zgromadziła wiernych z Kłodnicy Dolnej, Kłodnicy Górnej, Kolonii Kłodnicy Dolnej, Osiny, Ryczydołu i Dobrowoli. Dziękuję również tym wszystkim, którzy nie mogąc przybyć do kościoła, łączyli się z nami duchowo – myślę tu o naszych seniorach, chorych i cierpiących, jak również o osobach, które w tym czasie podejmowały różne zadania i obowiązki. Cieszę się darem naszej wspólnoty i dziękuję za Waszą ofiarność oraz troskę o materialne funkcjonowanie naszego kościoła: Bóg zapłać! W sobotę modlić się będziemy za parafian z Dąbrowy, Białejwody, Kępy i Kaźmierowa.

2. W minioną środę wykonaliśmy prace porządkowe związane z demontażem bożonarodzeniowego wystroju w kościele. Dziękuję za poświęcony czas i wykonaną pracę na rzecz naszego kościoła.

3. W najbliższy czwartek (11.02) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes –Światowy Dzień Chorego. W tym dniu podczas Mszy św. modlić się będziemy w sposób szczególny za chorych z naszej parafii oraz zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Przypomnę, że sakramentu namaszczenia chorych można udzielić wiernemu, który znajdzie się w niebezpieczeństwie śmierci na skutek choroby lub starości, osobom starszym, u których pogłębia się słabość, osobom, które czeka trudna operacja, jeśli jej przyczyną jest niebezpieczna choroba. Za każdym razem, gdy chrześcijanin zostaje dotknięty ciężką chorobą, może otrzymać święte namaszczenie; również wtedy, gdy już raz je przyjął i nastąpiło nasilenie się choroby. Wszyscy pragnący przyjąć sakrament namaszczenia chorych winni być w stanie łaski uświęcającej.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 nasi ministranci będą przeżywać obłóczyny w nowe stroje liturgiczne. Cieszę się tak licznym gronem chłopców i młodych mężczyzn zaangażowanych w Liturgiczną Służbę Ołtarza. Jednocześnie ogłaszam nabór kandydatów na ministrantów. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać!

 

Szczegóły

Data:
7 lutego 2021
Kategoria Wydarzenie: