Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022r.

2 października 2022 - 9 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła – 2.10.2022 R.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie odrestaurowanej kapliczki w Kłodnicy Dolnej.

2. Przypominam, że od 1 października Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia odprawiane są o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia przed wieczorową Mszą św. o godz. 16.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.

3. W tym tygodniu przypada 1-szy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę nad ranem dotrą do nas prosto z Wadowic Papieskie Kremówki, które w ramach Niedzieli Papieskiej będą rozprowadzane jako cegiełki finansowego wsparcia Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Cena za kremówkę to 7 zł.

5. Dla dzieci ogłaszamy konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec. Prace konkursowe proszę składać u s. Bogumiły lub w zakrystii do soboty (15.10). W niedzielę (16.10) rozstrzygnięcie konkursu.

6. Powoli rozpoczynają się prace porządkowe na naszym cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. W minionym tygodniu zostały opróżnione kontenery. Raz jeszcze proszę aby w miarę możliwości zabierać odpady cmentarne do przydomowych kontenerów. W tym tygodniu przy kontenerach i kompostowniku pojawią się tablice z informacją o właściwej segregacji odpadów. Chodzi szczególnie o to by do kompostownika nie wrzucać odpadów plastikowych, szklanych czy kamiennych, jak również by demontować duże plastikowe wieńce na mniejsze części oraz by usuwać ze zniczów betonowe wylewki. Już teraz proszę o wyczucie i roztropność w kwestii dekorowania grobów, aby tym samym nie generować niepotrzebnej ilości odpadów, których koszty wywozu są bardzo wysokie.

7. Od piątku (7.10) nie będzie mnie przez tydzień. Zastąpi mnie ks. Piotr Sagan. W tym czasie w ciągu tygodnia będą tylko Msze św. o godz. 17.00. Intencje zamówione na godz. 7.00 będę odprawiał poza parafią, będą one natomiast włączone do modlitwy podczas wieczornej Eucharystii – zatem rodziny, które w tym czasie mają zamówioną Mszę na godz. 7.00 zapraszam do kościoła na godz. 17.00. Gdyby w tym czasie wypadł pogrzeb, proszę o kontakt z Siostrą Przełożoną, która będzie koordynowała z ks. Piotrem kwestię ustalenia terminu pogrzebu.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary na Seminarium Duchowne w Lublinie.

 

 

Szczegóły

Początek:
2 października 2022
Koniec:
9 października 2022
Kategoria Wydarzenie: