Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021r.

12 września 2021 - 18 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021 R.

1. W minioną niedzielę podczas sumy odpustowej w Wąwolnicy nasza parafia była reprezentowana przez radnych parafialnych, którzy z wieńcem dożynkowym uczestniczyli w uroczystościach ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Dziękuję Radnym Parafialnym za dyspozycyjność i godną uznania postawę.
2. Dzisiaj uroczystości beatyfikacyjne Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Transmisja w telewizji od godz. 12.00. Zachęcam wszystkich do oglądania i duchowej łączności ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Jak dobrze wiecie, w czerwcu 1948 r. ówczesny Biskup Lubelski Stefan Wyszyński wizytował naszą parafię. Cenną pamiątką z tamtych dni jest wpis do kroniki parafialnej i protokół powizytacyjny napisany przez Biskupa Wyszyńskiego. Informacje na ten temat ukazały się w czwartkowym wydaniu Panoramy Lubelskiej o godz. 18.30, jak również w dzisiejszym wydaniu Lubelskiego Gościa Niedzielnego, w którym cała strona poświęcona jest naszej parafii oraz w weekendowym wydaniu Dziennika Wschodniego (wszystkie materiały są dostępne na parafialnym facebook’u).
3. W czwartek zostały wykonane prace naprawcze uszkodzonego na kościele od strony północnej gzymsu. Dziękuję serdecznie za wykonaną pracę. Dziękuję również za czwartkowe koszenie trawy na cmentarzu i wokół niego.
4. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu odpust w Niedrzwicy Dużej.
5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
6. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary. Bóg zapłać!
7. Przed kościołem zbiórka na programy edukacyjne dla dzieci prowadzone przez Caritas.
8. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Stanisława Oblaka z Dąbrowy. Polećmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Szczegóły

Początek:
12 września 2021
Koniec:
18 września 2021
Kategoria Wydarzenie: