Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022 r.

28 sierpnia - 4 września

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022 R.

1. Komunikat Metropolity Lubelskiego:
Umiłowani w Chrystusie Panu!
Papież Franciszek powiedział, że Sanktuaria Maryjne są „płaszczem światła, które nas okrywa, kiedy uciekamy się pod opiekę Dziewicy Matki, aby Ją prosić: «Okaż nam Jezusa». Pod Jej płaszczem się nie zagubimy; przez Jej ręce przyjdzie do nas nadzieja i pokój, których tak bardzo potrzebujemy.”
O pokój i zatrzymanie agresji w Ukrainie będziemy się modlić także w naszych Sanktuariach Maryjnych. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na uroczystości w Wąwolnicy. Eucharystia na Placu Koronacyjnym rozpocznie się 4 września, o godz. 1200. Natomiast na Górę Chełmską udamy się 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1130 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wacława Depo, arcybiskupa metropolity częstochowskiego. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.
Zapraszam do pielgrzymowania szczególnie młodych, dla których podczas uroczystości w Chełmie i Wąwolnicy będą przygotowane szczególne programy. W sobotę rano, 3 września, wyruszy do Wąwolnicy pielgrzymka młodych z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, spod parafii św. Józefa w Lublinie. Rekolekcje w drodze poprowadzi ks. Jakub Bartczak, znany raper, który również zagra koncert o godz. 19.30 w sanktuarium. Na miejscu będzie można wziąć udział w wydarzeniu „Wąwolnica Młodych”, gdzie będzie stworzona przestrzeń odpoczynku, posilenia się i pogłębienia duchowej więzi z Matką Bożą.
Natomiast w sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, 11 września, odbędzie się wydarzenie „Młodzi na Górce”. W programie będzie Eucharystia o godz. 18.00, a później spotkanie z ks. bp. Adamem Babem i święto młodych, czas rozmów i wspólnej zabawy oraz dzielenia się radością bycia w Kościele.
Zapraszam Was także na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. W niedzielę, 9 października, o godzinie 12.00, Eucharystię będzie sprawował i homilię wygłosi rzymskokatolicki biskup kijowski Witalij Kryvickij.
W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania drogami Matki Bożej z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

2. W sobotę (3.09) o godz. 8.00 wyruszamy spod kościoła w Borzechowie w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Raz jeszcze serdecznie zapraszam i zachęcam Parafian, szczególnie młodzież, do włączenia się we wspólne pielgrzymowanie. Dla chętnych chcemy zorganizować powrót autokarem z Wąwolnicy po Apelu Jasnogórskim. Koszt (w zależności od liczby chętnych) w granicach 15-20 zł. Zapisy w zakrystii.
3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek o godz. 8.00 – w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
4. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30 – zachęcam w sposób szczególny uczniów, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny do skorzystania ze spowiedzi.
5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 – obecność obowiązkowa.
6. Dzisiaj można wesprzeć media fundacji Lux Veritatis: Radio Maryja i TV Trwam.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
8. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary. Bóg zapłać!
9. Przed kościołem zbiórka ofiar na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Genowefy Dudzisz. Polećmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Szczegóły

Początek:
28 sierpnia
Koniec:
4 września
Kategoria Wydarzenie: