Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła- 18.07.2021r.

18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021 R.

1. Obchód tegorocznych dożynek parafialnych, przypadający tradycyjnie na 15 sierpnia, zostanie poszerzony o rodzinny piknik parafialny, mający na celu integrację naszych środowisk po pandemicznej izolacji. Po uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 przejdziemy na teren przy zabytkowym kościele, aby tam kontynuować wspólne świętowanie. Już teraz zapraszam wszystkich Parafian na naszą uroczystość, a przez Was zapraszam wasze rodziny, przyjaciół i znajomych spoza naszej parafii.
2. Dziękuje za wykonane w minionym tygodniu prace na cmentarzu parafialnym i przy starym kościele.
3. Niedziela 25 lipca br. będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach naszą modlitwą, oraz ofiarą. Zebrane po Mszach św. ofiary zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas poszkodowanym.
4. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów, podczas którego będziemy mogli wesprzeć akcję MIVA Polska.
5. Za tydzień można również wesprzeć media Fundacji Lux Veritatis: TV Trwam i Radio Maryja.
6. W przyszłą niedzielę pomiędzy Mszą św. o godz. 9.30 i 11.30 w przedsionku kościoła będzie możliwość nabycia zdjęć z uroczystości parafialnych, m.in. z zeszłorocznych dożynek, pożegnania ks. Piotra Stańczaka oraz z bierzmowania. Zachęcam do zainteresowania pamiątkami fotograficznymi. Jednocześnie zachęcam do odwiedzania naszych mediów parafialnych: strony internetowej i parafialnego facebook’a, gdzie znajdziemy nie tylko fotorelacje z różnych wydarzeń parafialnych, ale też wykaz bieżących intencji mszalnych oraz ogłoszenia parafialne.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
8. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary. Bóg zapłać!
9. We wtorek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Stanisława Besztaka z Kłodnicy Dolnej. Różaniec za Zmarłego o godz. 12.30. Polećmy śp. Stanisława Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Szczegóły

Data:
18 lipca 2021
Kategoria Wydarzenie: