Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie, VIII Niedziela Zwykła- 27.02.2022r.

28 lutego 2022 - 6 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022 R.

1. Apel Ojca Świętego Franciszka: „Chciałbym zaapelować do wszystkich, zarówno wierzących, jak i niewierzących. Jezus nauczył nas, że na diaboliczny bezsens przemocy odpowiada się orężem Boga: modlitwą i postem. Zachęcam wszystkich, aby przypadająca 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. W szczególny sposób zachęcam wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”.

2. W środę rozpoczyna się Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia. Zachęcam wszystkich Parafian, aby wykorzystać ten czas na odnowę swojej relacji do Pana Boga i drugiego człowieka. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.: 7.30, 9.30 i 17.00. Dodatkowo od 15.00 do 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie, a następnie czas na indywidualną modlitwę.

3. W Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – w piątek,  godz. 16.15.

Gorzkie Żale – w kolejne niedziele rotacyjnie po Mszach św.

4. W piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do godz. 16.00 – w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przeżycia sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcam serdecznie wszystkich Parafian do skorzystania z tego czasu, by czynić ten post Wielkim w swoim życiu.

5. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańca.

6. Dzisiaj i w środę popielcową po Mszy św. zbiórka ofiar, które za pośrednictwem Caritas zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

7. Dzisiaj można wesprzeć media Fundacji Lux Veritatis: Radio Maryja i TV Trwam.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać!

10. W czwartek zmarła śp. Janina Stańczak – mama ks. Piotr Stańczaka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek (1.03) o godz. 11.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Zawalowie (diecezja zamojsko-lubaczowska, przy trasie Zamość – Hrubieszów). W piątek odbył się pogrzeb śp. Mariana Dziewulskiego. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczegóły

Początek:
28 lutego 2022
Koniec:
6 marca 2022
Kategoria Wydarzenie: