Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie Poniedziałek Wielkanocny – 01.04.2024 R.

31 marca - 8 kwietnia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Poniedziałek Wielkanocny 01.04.2024 R.

1. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli troskę o przygotowanie duchowe do świąt paschalnych. Za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu, przeżycie wielkopostnych rekolekcji, spowiedź i te wszystkie praktyki, które służyły pogłębieniu wiary i właściwemu przygotowaniu się do świąt. Dziękuję za Waszą obecność i wspólnotę modlitwy w poszczególne dni Triduum Sacrum. Wyrażam wdzięczność tym, którzy zaangażowali się w prace przy wystroju świątecznym kościoła, w prace porządkowe, a także tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebracje poszczególnych dni Triduum Paschalnego.
2. Wraz ze zmianą czasu na letni, Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek, 1-sza sobota i niedziela miesiąca.
4. Od najbliższego czwartku – w pierwsze czwartki miesiąca – z inicjatywy Kół Różańcowych naszej parafii, pół godziny przed wieczorową Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny, w intencjach naszej parafii, jak również powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszam na wspólną modlitwę nie tylko członków Żywego Różańca. Czwartek godz. 17.30.
5. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30.
6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. zbiorowa o godz. 18.00. Intencje można zgłaszać w zakrystii. Jest to jednocześnie wigilia Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Od tego dnia będziemy chcieli ożywić kult św. Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia, której relikwie posiada nasza parafia. Stąd w wieczorną celebrację – a następnie w każdą 1-szą sobotę miesiąca włączymy stosowne modlitwy i wyeksponujemy posiadany relikwiarz Świętej. Temu ożywieniu kultu św. Faustyny będzie służyła również planowana w niedługim czasie pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach – o szczegółach będę informował po ustaleniu kwestii organizacyjnych związanych z wyjazdem.
7. Zmiana tajemnic różańca w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
9. Od dzisiaj poza parafią będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. Krystynę Kasperską i św. Piotra Wójtowicza.
10. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Kowal z Warszawiaków, par. św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej i Weronika Chmura z Kłodnicy Dolnej, parafia tutejsza – zapowiedź druga;
11. Nie wszyscy jeszcze odebrali album z kościołami naszej archidiecezji, zapraszam po odbiór do zakrystii.
12. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na tacę na KUL oraz za wszystkie ofiary złożone na tacę podczas świąt. Dziękuję również za ofiary indywidualne na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać!

Szczegóły

Początek:
31 marca
Koniec:
8 kwietnia
Kategoria Wydarzenie: