Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Najświętszej Trójcy – 04.06.2023 r.

4 czerwca 2023 - 11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 4.06.2023 R.

 

1. W piątek ks. bp Mieczysław Cisło udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję serdecznie młodzieży za przeprowadzone w minionym tygodniu prace porządkowe na terenie wokół kościoła, plebani, domu zakonnego i starego kościoła. Cieszę się, że młodzież tak wspaniale zintegrowała się przez wspólną pracę. Jest to bardzo dobry prognostyk w kontekście przejmowania przez młodych odpowiedzialności za nasz kościół. Młodzieży i rodzicom dziękuję za dobrą współpracę w przygotowaniu uroczystości bierzmowania.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 z procesją wokół kościoła i 11.30. O przygotowanie ołtarzy wokół kościoła proszę: ołtarz I – Kłodnica Dolna cz. I (rejon radnego Józefa Wójcika), ołtarz II – Kłodnica Dolna cz. II (rejon radnego Andrzeja Chmury), ołtarz III – Kłodnica Górna cz. I (rejon radnego Mirosława Czapli), ołtarz IV – Kłodnica Górna cz. II (rejon radnego Grzegorza Dubila) i te same wioski na zakończenie oktawy. O zaangażowanie w procesję Bożego Ciała – wzorem lat ubiegłych – proszę dzieci z rodzicami, dziewczęta w białych sukniach, osoby do sztandarów, jak również naszych Strażaków.

3. W czasie oktawy Mszę św. o godz. 18.00 i procesję wokół kościoła obsługują parafianie z wiosek, w intencji których sprawowana jest Eucharystia.

4. Przed odpustem Msza św. za Zmarłych na cmentarzu będzie odprawiona w przyszłą niedzielę (11.06) o godz. 18.00. Różaniec wypominkowy o godz. 17.15 – karty wypominkowe są do pobrania na stoliku z prasą. Wypełnione karty proszę składać w pudełku na stoliku z prasą lub w zakrystii.

5. Sprzątanie przed uroczystością odpustową w najbliższy wtorek od godz. 16.00. Bardzo proszę Radnych parafialnych aby z wiosek, które reprezentują, wyznaczyli 1 osobę. Prace wiążą się głównie z koszeniem trawy na cmentarzu i wokół ogrodzenia cmentarnego – panów proszę o zabranie podkaszarek. Przygotować należy również do niedzielnej Mszy św. kaplicę cmentarną, jak również dokonać innych prac porządkowych.

6. Dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich spotkanie w sprawie organizacji tegorocznego pikniku parafialnego w środę o godz. 19.00. Zapraszam na plebanię.

7. Dziękuję za ofiary indywidualne na prace przy oknach w kościele.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary. Bóg zapłać!

10. W sobotę (10.06) o godz. 15.00 odbędzie się ślub Anny Wąsik i Michała Wasila. Polecam narzeczonych modlitewnemu wsparciu wspólnoty parafialnej.

11. Zapowiedzi przedślubne: Tylus Krystian Kamil z Szastarki, par. św. Maksymiliana i Cięszczyk Aleksandra z Kol. Łopiennik, par. tut. – zapowiedź druga.

12.W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisława Siedleckiego i śp. Zofii Stępień. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczegóły

Początek:
4 czerwca 2023
Koniec:
11 czerwca 2023
Kategoria Wydarzenie: