Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kłodnicy Dolnej

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021 R.

30 stycznia 2021 - 7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021 R.

1. Przeżywany stan epidemii wpłynął na wiele dziedzin naszego życia, nie oszczędzając sfery życia religijnego. Wobec odwołanej przez Księdza Arcybiskupa tegorocznej wizyty duszpasterskiej, księża podjęli alternatywną formę spotkań z wiernymi w kościołach parafialnych, by powierzone swojej pasterskiej opiece wspólnoty nie pozostawić bez modlitwy i tradycyjnego błogosławieństwa. Z racji zmiany proboszcza w naszej parafii, ks. Piotr nie zrealizował w tym zakresie planu, który ja pragnę podjąć i dopełnić. Serdecznie zapraszam na Msze św., podczas których będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wiosek naszej parafii. Porządek Mszy św. jest wywieszony w przedsionku kościoła, na gablocie oraz na stronie internetowej parafii:

– piątek (5.02) godz. 17.00 – Kłodnica Dolna;

– sobota (6.02) godz. 10.00 – Kłodnica Górna; godz. 15.00 – Osina i Kolonia Kłodnica Dolna; godz. 17.00 – Ryczydół i Dobrowola;

– sobota(13.02) godz. 10.00 – Dąbrowa i Białawoda; godz. 15.00 – Kępa i Kaźmierów.

2. W najbliższy wtorek (2.02) święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Zachęcam do szczególnej modlitwy w tym dniu za nasze Siostry Służebniczki. Dziękuję tym samym za wszelką życzliwość i pracę, którą Siostry wykonują na rzecz naszej parafii. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 7.30 będziemy w sposób szczególny modlić się o Boże błogosławieństwo dla Sióstr.

3. Zmieniamy trwający tradycyjnie do święta Ofiarowania Pańskiego bożonarodzeniowy wystrój kościoła. W środę (3.02) zapraszam na godz. 9.00 chętnych, którzy pomogą w pracy porządkowej w kościele.

4. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano i od godz. 16.30. Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrystii chorych, do których udam się w tym dniu z posługą sakramentalną.

5. Cieszy mnie bardzo Wasz troska o obejście kościoła i plebani, i bardzo serdecznie za nią dziękuję. Zeszłotygodniowe obfite opady śniegu sprawiły, że podjęty wysiłek fizyczny okazał się niewystarczający, dlatego tym bardziej jestem wdzięczny panom, którzy przy użyciu ciężkiego sprzętu, wykonali pracę na rzecz kompleksowego odśnieżenia posesji kościoła i plebanii.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu zmarła: śp. Natalia Kilian z Kaźmierowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (1.02) o godz. 13.00. Różaniec o godz. 12.30. Polećmy Zmarłą Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Szczegóły

Początek:
30 stycznia 2021
Koniec:
7 lutego 2021
Kategoria Wydarzenie: