Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023r.

29 stycznia - 5 lutego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 R.

1. Podczas piątkowego spotkania z Parafialną Radą Duszpasterską przedstawiłem radnym projekt inwestycji związanej z termomodernizacją okien w kościele. Planowana inwestycja spotkała się ze aprobatą radnych. Wobec pozytywnej oceny planowanych prac informuję parafian, że w sezonie letnim rozpoczniemy inwestycję związaną z wymianą stolarki drewnianej na nową, aluminiową spełniającą współczesne wymagania termiczne, szkloną pakietami szyb zespolonych dwukomorowych z dostawieniem do nich od strony wewnętrznej witraży po wcześniejszej ich renowacji.

2. W czwartek (2.02) święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 17.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Zachęcam do szczególnej w tym dniu modlitwy za nasze Siostry Służebniczki.

3. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16.30 – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. zbiorowa – intencje proszę zgłaszać w zakrystii. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańca.

4. W sobotę (4.02) zmiana bożonarodzeniowego wystroju kościoła. Zapraszam na godz. 9.00 po dwie osoby z poszczególnych części parafii, aby sprawnie uporać się z pracami porządkowymi w kościele. O współpracę w tym temacie proszę radnych parafialnych.

5. Od 31.01 ks. Wiktor rozpocznie gregoriankę za śp. Lecha Olszówkę; od.01.02 ks. Krzysztof Sokołowski rozpocznie gregoriankę za śp. Mariannę Skrabuchę.

6. W dniach 11-20.10.2023 r. planujemy pielgrzymkę do sanktuariów Włoch. Koszt – 470 Euro + 1300 zł (3500 zł – przy obecnym kursie Euro). Szczegółowy program znajduje się na parafialnym Facebooku, na tablicy ogłoszeń i w gablocie przy dzwonnicy. Zapisy do końca lutego.

7. W związku z prowadzoną w Archidiecezji Lubelskiej akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci” wspierającą naszych rodaków w Kościołach na Wschodzie, jutro (30.01) przez cały dzień można składać elektroodpady pod wiatę przy plebani.

8. Na terenie naszej gminy miała miejsce próba wyłudzenia pieniędzy na wnuczka. Uwrażliwiam na ten problem i proszę osoby starsze o ostrożność.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać!

11. W związku z przypadającym dzisiaj światowym dniem chorych na trąd przed kościołem zbiórka na pomoc trędowatym.

 

 

Szczegóły

Początek:
29 stycznia
Koniec:
5 lutego
Kategoria Wydarzenie: