Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021 R.

1. Zwracam się z uprzejmą prośbą do parafian z Kolonii Kłodnicy Dolnej o pomoc w organizacji rekolekcji wielkopostnych. Bardzo proszę, aby radni parafialni z Kolonii Kłodnicy Dolnej koordynowali przygotowanie do rekolekcji, będąc jednocześnie łącznikami między proboszczem a reprezentowaną przez siebie częścią parafii.

2. Po przeprowadzonych konsultacjach, wprowadzam zmianę odnośnie do pierwszych niedziel miesiąca. Od pierwszej niedzieli marca nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu podczas niedzielnej Eucharystii. Zgodnie z przepisami liturgicznymi i ze względu na dobro Ludu Bożego, po Ewangelii należy głosić słowo Boże – co jest szczególną troską proboszcza. Okazją do szerzenia i pielęgnowania kultu eucharystycznego poza Mszą św. będą adoracje w 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-szą sobotę miesiąca – które przypadają w tym tygodniu. W piątek spowiedź podczas Godziny Miłosierdzia (od godz. 15.00 do godz. 16.00) oraz podczas drogi krzyżowej (od godz. 16.15).

3. Ogłaszam zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. Dzisiaj można złożyć ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Jesteśmy po spotkaniu inaugurującym Koło Przyjaciół Radia Maryja. Spotkania będą odbywać się w sobotę przed IV niedzielą miesiąca po wieczornej Mszy św. Zachęcam parafian do zaangażowania się w tę wspólnotę o duchowości maryjnej.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać!

7. W czwartek zmarł śp. Krzysztof Leziak z Dobrowoli. Pogrzeb jutro o godz. 13.00. Różaniec za Zmarłego o godz. 12.30. Polećmy Zmarłego Bożemu miłosierdziu:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Szczegóły

Data:
28 lutego 2021
Kategoria Wydarzenie: