Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022r.

13 marca 2022 - 20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022 R.

1. Wobec wyzwań, które stają przed współczesną rodziną szczególnie w kontekście procesu wychowania dzieci, jak również wobec zagrożeń, przed którymi stają coraz to młodsze pokolenia, powstała modlitewna inicjatywa Różańca Rodziców za Dzieci. Zostałem zapytany o możliwość zainicjowania tego dzieła modlitewnego w naszej parafii – z mojej strony jest pełna aprobata. Zachęcam zatem rodziców do zaangażowania się w tę formę modlitewnego wsparcia swoich dzieci. Spotkanie organizacyjne w środę po wieczornej Mszy św. ok. 17.45.

2. W przyszłą niedzielę chcemy wyjechać do Lublina na film: „Cud Guadalupe”. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata – zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin. Są one tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi  kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Twórcom „Cudu Guadalupe” udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści. Zapisy i szczegółowe informacje po Mszy św. w zakrystii.

3. W najbliższy piątek w godz. 15.00–16.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Droga krzyżowa o godz. 16.15. Gorzkie Żale – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia są wielkanocna baranki i paschaliki w cenie po 7 zł. 50% z dochodu będzie przeznaczona na pomoc dla Ukrainy, pozostała kwota na dzieła realizowane przez Caritas. Zachęcam do zakupu.

5. Ekstremalna Droga Krzyżowa po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią po raz ósmy wyjdzie z Lublina 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary na Seminarium Duchowne w Lublinie: Bóg zapłać!

8. Przed kościołem zbiórka na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad gentes”.

 

 

Szczegóły

Początek:
13 marca 2022
Koniec:
20 marca 2022
Kategoria Wydarzenie: