Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 R.

11 lutego - 18 lutego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 R.

  1. W środę rozpoczyna się Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia. Zachęcam wszystkich Parafian, aby wykorzystać ten czas na duchową odnowę. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.: 7.30, 9.30 i 17.00.

  1. W Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – w piątki, godz. 16.15.

Gorzkie Żale – w kolejne niedziele rotacyjnie po Mszach św.

  1. W piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do godz. 16.00 – w naszym kościele Godzina Miłosierdzia. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przeżycia sakramentu pokuty i pojednania.
  2. Na środowej sesji Rady Gminy Borzechów przyjęto dwie uchwały o finansowym wsparciu prac przy zabytkowym kościele. Panu Wójtowi i Radnym Gminnym dziękuję za życzliwość i przyznane fundusze.
  3. We wtorek (13.02) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie ostatki ze spektaklem teatralnym pt. Kopciuszek. Wstęp wolny. W ramach wydarzenia kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na potrzeby amatorskiej grupy teatralnej.
  4. Ks. Andrzej Juźko, proboszcz parafii pw. św. Anny w Lubartowie, na terenie której działa hospicjum, otaczające troską ponad 40 chorych, zwrócił się z prośbą o wsparcie realizowanego projektu. Wobec próśb o przyjęcie większej liczby chorych wybudowany został nowy budynek hospicjum. Aby mógł jak najszybciej służyć chorym potrzebne jest wsparcie w postaci przekazania 1,5% podatku lub dowolnych datków. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przy dzwonnicy i na parafialnym facebook’u.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  6. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary, jak również za ofiary indywidualne na potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W przyszłą – trzecią niedzielę miesiąca – taca na cele gospodarcze.
  7. Dzisiaj zbiórka na „Fundusz Wschodni”.

Szczegóły

Początek:
11 lutego
Koniec:
18 lutego
Kategoria Wydarzenie: