Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 R.

25 lutego - 3 marca

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 R.

1. W tym tygodniu przypada I-szy piątek, I-sza sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w piątek podczas Godziny Miłosierdzia (od godz. 15.00) oraz w czasie drogi krzyżowej. W sobotę Msza św. zbiorowa o godz. 17.00 – intencje można zgłaszać w zakrystii. W niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 9.30.

2. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej fioletowa trasa ks. Piotra Ściegiennego prowadzi z Chodla do Wąwolnicy. Jest to opcja najbliższa naszej parafii. Informacje szczegółowe znajdują się na plakacie, który dostępny jest na parafialnym Facebooku.  
3. Przypominam, że trwają zapisy na pielgrzymkę na Bałkany. Zainteresowanych proszę o kontakt do końca lutego.
4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
5. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary, jak również za ofiary indywidualne na potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
6. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad gentes”.
7. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski odmówmy modlitwę za Ojczyznę przez przyczynę św. Andrzeja Boboli:

Boże, któryś Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa. Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów. Wytęp wszelką zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, wszelkie zło niszczące godność Twoich dzieci. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia i ofiarności, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca! Amen.

Szczegóły

Początek:
25 lutego
Koniec:
3 marca
Kategoria Wydarzenie: