Msze święte:
niedziele i święta: 730, 930, 1130
dni powszednie: 700, okresowo: 1700 /1800
 

Aktualności

Odpust w Parafii Kłodnica.

archiwum :11 czerwiec 2018
8 czerwca 2018 odbył się Odpust parafialny.

3 maja Święto NMP Królowej Polski.

archiwum :3 maj 2018

3 maja odbyło się również Święto Straży Pożarnej których patronem jest św. Florian .

Zbiórka surowców wtórnych.

archiwum :28 kwiecień 2018
W dniu 28 kwietnia 2018 roku odbyła się zbiórka surowców wtórnych. Zbierano ,,elektro śmieci" również makulaturę oraz złom metalowy.Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na budowę studni.

Malowanie kościoła .Kwiecień 2018 rok.

archiwum :18 kwiecień 2018

Program Duszpasterski-2018r.

archiwum :5 marzec 2018

Program Duszpasterski-2018r.

Rekolekcje Wielkopostne

archiwum :3 marzec 2018

Rekolekcje Wielkopostne w dniach 9-11 marca 2018r.

Alternatywny „stan wojenny” - Ks. prof. Czesław S. Bartnik

archiwum :17 czerwiec 2017

Dzieje społeczeństw ludzkich nie są jednostajne i nie toczą się po linii prostej, lecz są bardzo żywe, zachowują się jak młode ssaki: w pewnym momencie skaczą, zbaczają, dzielą się na obozy, przeżywają kryzysy, podejmują ciągłe walki, zwykle krwawe. Tak dzieje przyspieszają swój bieg. Im wyższą mają społeczeństwa cywilizację, tym ich historia jest szybsza i przybiera bardziej urozmaicone, zwykle bardziej skontrastowane, kształty. Tak jest i w Polsce. Ale te kształty są ciągle ambiwalentne: dobre i złe. Drugi „stan wojenny” u nas?

 Szlachetne i mądre społeczeństwo polskie nie może ścierpieć zniewolenia i złych rządów, toteż wcześniej czy później zrywa się do walki o zmianę tego stanu.

Publiczna cześć dla Chrystusa Króla

archiwum :19 listopad 2016

Jakie motywy skłoniły Ojca Świętego Piusa XI do tak wymownego i jakże trafnego oraz niezwykle doniosłego aktu duchowo-religijnego nie tylko napisania encykliki o Chrystusie Królu, lecz także do ustanowienia uroczystości Chrystusa Króla i „nakazania czczenia Chrystusa Króla całemu światu katolickiemu”?

Papież Pius XI jako nuncjusz apostolski w Polsce naocznym świadkiem Cudu nad Wisłą

Warto nadmienić, iż ten Papież, zanim w 1921 roku zostanie wybrany na Namiestnika Chrystusowego na ziemi i zarazem Następcę św. Piotra, pełni urząd nuncjusza apostolskiego w Warszawie i jest świadkiem Cudu na Wisłą podczas Bitwy Warszawskiej, w której II Rzeczpospolita Polska staje do walki przeciwko o wiele większej liczebnie armii bolszewickiej. Komuniści z Rosji realizowali wówczas antychrześcijański plan rewolucji Lenina, aby dla ideologii materialistycznej i ateistycznej Marksa i Engelsa, detronizujących i pogardzających panowaniem Boga Objawionego w Jezusie Chrystusie jako Władcy wszechświata w carskiej Rosji, podbić najpierw chrześcijańską Europę, a następnie cały świat. Co ciekawe, Rosja z tych imperialistycznych planów dotychczas oficjalnie nigdy nie zrezygnowała.

By Jezus nie płakał nad Polską

archiwum :14 październik 2016

W sobotę Wielka Pokuta. Jakie znaczenie ma pokuta za grzechy innych?

Bóg ma plan dla całej ludzkości, by została zbawiona. Nie chce śmierci grzesznika, lecz aby się nawróciła i miała Życie. Jednak większość ludzi nie odpowiada na dzieło zbawienia, na wezwanie do nawrócenia, nie odpowiada na pokutę. Dlatego zarówno w Starym Testamencie, jak i Nowym Bóg zwraca się do chrześcijan, by pokutowali za tych, którzy nie chcą się nawrócić. W Starym Testamencie Bóg, który daje szansę na nawrócenie Sodomy i Gomory i powołuje Abrahama, aby wstawiał się za miastem, daje mu do zrozumienia, jak bardzo chce je ocalić. Potem Bóg powołuje Mojżesza, proroków, by wstawiali się za Izraelem. To właśnie te poszczególne osoby, ta mała garstka Izraela ma szczególne powołanie do tego, aby ratować każdego grzesznika, który nie chce mieć nic wspólnego z Bogiem. Ważne jest skruszone serce.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 of 19