Msze święte:
niedziele i święta: 730, 930, 1130
dni powszednie: 700, okresowo: 1700 /1800
 

5 Niedziela Wielkiego Postu C 2016.03.13

Wprowadzenie do liturgii:

Dziś czynimy kolejny krok na jubileuszowej drodze chrzcielnej. W godzinie chrztu Pan Bóg włączył nas do wspólnoty Kościoła i podarował nam nowe życie. Kościół jest naszą Matką, przez którą rodzimy się do życia w łasce. Tu wzrastamy w wierze, karmieni słowem Bożym i mocą sakramentów. Dlatego nasza wiara jest wiarą Kościoła. Naszą osobistą wiarę musimy ciągle weryfikować z wiarą Kościoła.

Akt pokuty

Bóg pojednał nas ze sobą przez Chrystusa. Wspominając w znaku pokropienia nasz własny chrzest, prośmy Ojca Niebieskiego, aby w swoim miłosierdziu darował nam grzechy powszednie, które są świadectwem naszego egoizmu i braku zaufania do Boga.

 

 1. Podziękowanie za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym na Seminarium Duchowne.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o g. 930 będzie Konferencja różańcowa.

 3. W piątek Droga krzyżowa o g. 1600.

 4. W sobotę przypada święto św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła Świętego, patrona mężów i ojców. Msza św. wspólna w intencji żyjących jak i zmarłych o imieniu: „Józef, „Józefa”. Można zgłaszać wspólnej modlitwie. Msze św. o g. 930 i 1700.

 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie plm i procesja będzie o g. 1130. Szczególnie na tę Mszę św. zapraszam dzieci z rodzicami.

 6. W przyszłą niedzielę o g. 1900 będzie Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz.

 7. Chrzty uroczyste będą w Poniedziałek Wielkanocny - g. 1130. Nauka przedchrzcielna i spisywanie aktów chrztu w poniedziałek, 21 marca o g. 1730. Ci, którzy potrzebują zaświadczenie dla chrzestnego do innej parafii również proszeni są o przyjście na tę naukę; wówczas będą wydawane zaświadczenia.

 8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

 9. Ofiara na potrzeby parafii: Stanisław Madzelan – K.D.: 100 zł. Bóg zapłać!

 10. Podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: Białowoda – 100 zł., Dąbrowa – 280 zł. Bóg zapłać!

 11. Dzisiaj przypada 2 niedziela miesiąca. Można wesprzeć Radio Maryja i Telewizję TRWAM dobrowolną ofiarą.

 12. Nabywając ozdoby wielkanocne można wspomóc Stowarzyszenie prowadzące Szkołę Podstawową w Leszczynie.

 13. W przyszłą niedzielę, jako 3-cią niedzielę miesiąca taca będzie na potrzeby parafialne, szczególnie na inwestycje zrealizowane w ubiegłym roku, które zamierzamy kontunuować.

 14. Rocznice śmierci przypadające w tym tygodniu /13-19.03/: Jan Czajka, Maria Wójcik, Zofia Kozłowska, Waleria Cichocka, Jadwiga Węcławska, Paweł Pałka, Jan Kowal, Ryszard Żurawski; Franciszek Zgliniecki, Antoni Wielgus, Józefa Balińska, Agata Wierzchowska, Józef Dziewulski, Kazimierz Chromnicki, Szymon Gałat, Czesław Niezgoda; Jan Kamiński, Stanisława Wójcik, Marianna Ciołek, Helena Grudzińska, Leokadia Bryk; Ludwika Gałat, Ludwika Dudzińska, Jan Koneczny, Władysław Dąbek, Jan Malarczyk, Franciszek Pęcak; Andrzej Batug, Marian Pęcak; Stefan Mazur, Wojciech Całka, Kazimierz Mądry, Marianna Sławek, Antoni Pizoń; Józef Gołoś, Helena Błaszczak. Wieczne odpoczywanie.... /Msza św. wspólna będzie 30 marca – środa, g. 1700/